Střešní centrum - Vláknocementová krytina
Půjčovna
Nabídka nářadí k zapůjčení
Sortiment
Pálené krytiny Betonové krytiny Plastové krytiny Asfaltové šindele Vláknocementová krytina Ocelové velkoformátové krytiny Ocelové maloformátové krytiny Okapové systémy Střešní fólie a doplňky Asfaltové pásy Tabule,svitky,klempířské prvky Střešní okna Světlovody Ventilační turbíny Tepelné izolace Skleníky, zakradní program NOVĚ
Kde nás najdete
Vzorková prodejna
Navštivte nás v naši vzorkové
prodejně v Českém Těšíně,
ulice Lipová 1129
Pondělí − Pátek
07:00 − 16:00

 

Před 30-ti až 40-ti lety byl eternit v našich zeměpisných šířkách synonymem pro střešní krytinu. Svou oblibu si střešní krytina z eternitu získala díky některým vyjímečným vlastnostem, kterými převyšova konkurenci z oblasti pálených, později i betonových krytin. Mezi tyto vlastnosti patřila především až čtyřikrát nižší hmotnost, kterou ocenili nejen pokrývači, ale především samotní investoři, kteří ušetřili na materiálu potřebném pro podpůrné střešní konstrukce. Eternit vynikal také dlouhou životností a vysokou funkčností. Projedeme-li se dnes především po našem venkově, nalezneme mnoho střech z eternitu, které asi nejlépe ilustrují odolnost a spolehlivost vláknocementové střešní krytiny - eternitu.

Klasický eternit obsahoval vlákna azbestu, která byla deklarována jako karcinogenní. Z tohoto důvodu byla tato vlákna nahrazena vlákny buničiny, syntetickými vlákny a dalšími přísadami. Vznikl tak ekologicky čistý výrobek.   
                                                                                                                                                            

 

Cembrit 2-300px.jpg (4.1 kB)CEMBRIT 

 Vláknocementová střešní krytina Cembrit, vhodná pro sklon střech již od 18°, je krytina na bázi cementu, buničiny a umělých vláken se speciální povrchovou úpravou po obou stranách výrobku. Lícní strana prochází třístupňovým procesem barvení, který zaručuje barevnou stálost, trvanlivost, otěruvzdolnost a odolnost krytiny proti mechům. Rubová strana krytiny se voskuje. Krytina Betternit má hladký povrch, střešní krytina Dominant má povrch imitující břidlici. Vláknocementová střešní krytina se používá pro střechy obytných i skladových objektů, obklady fasád a štítů. Pro svou nízkou hmotnost je vhodnou volbou při rekonstrukcích. Její elegantní vzhled a vysoká variabilita zaručují, že se střecha Cembrit často využívá při stavbě moderních i tradičních novostaveb. Firma Cembrit nabízí ve svém výrobním sortimentu maloformátové a velkoformátové střešní krytiny.

Maloformátové krytiny:

  Česká šablona      Anglický obdelník      Dánslý obdelník

anglicky_obdelnik_beternit.jpg (1.8 kB)      anglicky_obdelnik_beternit.jpg (1.8 kB)      dansky_obdelnik_beternit.jpg (2.0 kB)    

 

     Bobrovka                Rhombus            Rhombus šablona

bobrovka_beternit.jpg (2.2 kB)      rhombus.jpg (2.1 kB)      rhombus_sablona.jpg (2.1 kB)    

 

       Bravan                    Dolmen

bravan_nahled.jpg (2.4 kB)      dolmen_nahled.jpg (2.7 kB)

 

Velkoformátové krytiny:

          A5                         A6                             B7   

A5.jpg (2.6 kB)     A6.jpg (2.4 kB)     B7.jpg (2.3 kB)

 

           B8                          A 6,5

B8.jpg (2.4 kB)     A 6,5.jpg (1.9 kB)

 

 

ETERNIT  logo eternit.png (2.1 kB)

Firma Eternit je známá jako specializovaný výrobce na vláknocementové střešní krytiny. Eternit byl první firmou na světě, která začala vyrábět střešní krytinu tohoto druhu bez azbestu. Suroviny neutrální vůči životnímu prostředí jako cement, voda, vzduch, mletý vápenec a vlákna dávají ve své kombinaci nehořlavý stavební materiál vhodný pro každý typ budovy a pro jakoukoliv její výšku. Vláknocement spojuje stavebnětechnické vlastnosti jako pevnost, stálost nebo odolnost proti povětrnostním vlivům se snadnou zpracovatelností, hospodárností a ekologickou bezpečností. Je odolný proti kapalinám, mrazu, hnilobě, korozi a může se zpracovávat nástroji běžnými na staveništi.Jako jediná krytina v obdobném sortimentu je probarvena do hloubky.

Nejprodávanějším typem je hladká šablona 400×400mm v modročerné barvě, dodává se však také v několika barevných odstínech a také s povrchem imitujícím přírodní břidlici (tzv. rastr).Krytina se do dřevěného podkladu (laťování nebo bednění) připevňuje pomocí hřebíků. Pro dokonalou fixaci šablon se dále používají vichrové spony, u vybraných formátů se provádí pokládka s pomocí háčků – ať už natloukacích nebo závěsných.S výjimkou formátu „Německý čtverec“ je každý kus krytiny upevněn dvěma hřebíky a jednou vichrovou sponou, příp. háčkem. 

Maloformátová krytina:

Dacora dvojité krytí         Dacora francouzské krytí         

   dacota dvojité krytí.jpg (1.4 kB)                          dacota francouzské krytí.jpg (1.6 kB)                           

Dacora německé krytí

     dacora německé krytí.jpg (1.4 kB)

 

Velkoformátová krytina:

Eternit Baltic

baltic.jpg (1.8 kB)

Stránka neobsahuje články...
Stránka neobsahuje články...