Střešní centrum - Ventilační turbíny
Půjčovna
Nabídka nářadí k zapůjčení
Sortiment
Pálené krytiny Betonové krytiny Plastové krytiny Asfaltové šindele Vláknocementová krytina Ocelové velkoformátové krytiny Ocelové maloformátové krytiny Okapové systémy Střešní fólie a doplňky Asfaltové pásy Tabule,svitky,klempířské prvky Střešní okna Světlovody Ventilační turbíny Tepelné izolace Skleníky, zakradní program NOVĚ
Kde nás najdete
Vzorková prodejna
Navštivte nás v naši vzorkové
prodejně v Českém Těšíně,
ulice Lipová 1129
Pondělí − Pátek
07:00 − 16:00

Nabízíme Vám ventilační turbíny předního světového výrobce EDMONDS. Jedná se o australského výrobce ventilačních turbín, který nabízí  zákazníkovi turbínu přesně dle jeho potřeb – komerční pro rodinné domy, byty, garáže, malé dílny, skle­py, kuchyně, WC, koupelny,… (Windmaster, SuperWhirly, TurboBeam, TurboVentura) a profesionální vysoce výkonné turbíny Hurricane pro ventilaci šachet panelových domů, prů­my­slových objektů, sportovních hal, škol, tělocvičen, chemi­ckých provozů,…

Něco o ventilaci

Kvalitní ventilace v rodinných domcích, bytech, garážích, skladech, hospodářských budovách , školních a komerčních prostorách zajišťuje trvalý přísun čerstvého vzduchu do objektu a odvádí vydýchaný vzduch, zápach ( vaření, WC, odpadních systémů, …), vlhkost ze sklepních prostor a střešního pláště, snižuje tepelnou zátěž objektu a tím zlepšuje tepelnou pohodu. Několikanásobná výměna vzduch za hodinu má nezanedbatelný přínos pro zdraví uživatelů. V běžném domě nebo bytě, by se měl vzduch vyměnit cca. 4× za hodinu, v komerčních a výrobních prostorách cca. 5× až 15× v závislosti na charakteru provozu.

Způsobů ventilace je několik druhů:

Pasivní ventilace ventilačními otvory - tento způsob je nejjednoduší, ale má také nejmenší účinnost. Využívá přirozeného proudění vzduchu přes ventilační klapky a otvory, které zpravidla nejsou regulovány. Výhodou jsou nízké pořizovací náklady, nevýhodou nízká účinnost.
Elektro – mechanická ventilace - rozšířený je způsob ventilace pomocí centrálního elektromechanického ventilátoru a soustavy potrubí s výustky – ventilačními mřížkami. Výhodou je větší účinnost oproti pasivní ventilaci, nevýhodou vyšší pořizovací náklady a platba za energie, která je přímo úměrná době chodu zařízení, dále menší účinnost – potrubí s malým průměrem a hlučnost systému.
Ventilační turbíny - ventilace pomocí ventilačních turbín spojuje několik výhod. Při správném návrhu a instalaci lze zároveň odvětrávat střešní plášť a pomocí ventilačních klapek i prostory v obytné části domu. Tubína nevyžaduje žádnou údržbu a po prvotních nákladech – nákupu a instalaci turbíny je její provoz zcela zdarma, využívá přírodní ekologický zdroj energie – vítr. Její chod je absolutně tichý a provozní náklady nulové při vysoké účinnosti – 50 l nasátého vzduchu za vteřinu. Aby turbína pracovala maximálně efektivivně, je nutno dodržet zásadu, aby množství vzduchu, přiváděného přes ventilační mřížky, byl větší nebo roven průřezu hrdla turbíny.

Turbínu roztáčí ekologický přírodní zdroj energie – vítr, podtlak a proudění teplého vzduchu z místnosti. V kombinaci s vhodnou regulací – ventilační klapky a správným způsobem montáže, docílíte zcela ZDARMA vynikajících výsledků při odvětrávání a snižování tepelné zátěže komerčních prostor na dlouhá léta a tudíž jedinou investicí je nákup a instalace turbíny.

Výhodou ventilačních turbím EDMONDS je jejich tichý chod díky použití ložisek. Další neocenitelnou vvýhodou je možnost výměny ložisek přímo na stavbě. Životnost ventilačních turbín je prakticky neomezená.

V nabídce jsou ventilační turbíny :

- komerční turbíny :

- průmyslové turbíny :

 

Fotogalerie použití ventilačních turbín EDMONDS

 edmonds-1.jpg (4.1 kB)  Ventilační turnína - trapézový plech.JPG (2.8 kB)    
 Ventilační turbína - BRAMAC.jpg (3.2 kB)  Ventilační turbína - plochá střecha.jpg (2.8 kB)    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stránka neobsahuje články...
Stránka neobsahuje články...