Střešní centrum - Střešní fólie a doplňky
Půjčovna
Nabídka nářadí k zapůjčení
Sortiment
Pálené krytiny Betonové krytiny Plastové krytiny Asfaltové šindele Vláknocementová krytina Ocelové velkoformátové krytiny Ocelové maloformátové krytiny Okapové systémy Střešní fólie a doplňky Asfaltové pásy Tabule,svitky,klempířské prvky Střešní okna Světlovody Ventilační turbíny Tepelné izolace Skleníky, zakradní program NOVĚ
Kde nás najdete
Vzorková prodejna
Navštivte nás v naši vzorkové
prodejně v Českém Těšíně,
ulice Lipová 1129
Pondělí − Pátek
07:00 − 16:00

V rámci kompletnosti dodávek střešních systémů nabízíme střešní fólie a doplňky od renomovaných předních výrobců.

STŘEŠNÍ FÓLIE

Na našem trhu jsou nabízeny fólie od několika výrobců. Při výběru difuzní fólie je nutno brát zřetel jaká je materiálová skladba střechy a rovněž je nutné si předem uvědomit jakým způsobem budeme provádět následné zateplení střešního pláště. Většinou je typ fólie předem navržen v projektové dokumentaci, v případě rekonstrukce je vhodné se o typu fólii poradit přímo s odborníky. Střešní fólie pracují na obdobném principu jako tzv. funkční oděvy , tj. schopnost nepropustit vodu z vnější strany,ale zárověň propustit molekuly vodních par směrem zevnitř  a odvést tak přebytečnou vlhkost vytvořenou ve střešním plášti.

Důležitým faktorem je i možnost slepení fólie v přesazích a spojích, která zlepšuje tepelnoizolační vlastnosti skladby střechy, kdy v zimních měsících nedochází k zafoukávání studeného vzduchu do teplené izolace mezerami ve spojích fólie. 

Ukazatelem výběru difúzní fólie je :

skladba střešního pláště -  střešní fólie vyrábějí jak pro dvouplášťové tak pro tříplášťové tak i jednoplášťové střešní konstrukce. Dělí se dále na kontaktní a nekontaktní.

kontaktní fólie - v současnosti nejpoužívanější pro dvouplášťové střechy (možno aplikovat přímo na bednění, tep. izolaci ). Jsou

aquatec.jpg (2.0 kB)

vyrobeny z difúzně otevřené polyesterové textilie s vodotěsným disperzním povrstvením.

 

nekontaktní - fólie nelze aplikovat přímo na bednění, nevýhodou je nutnost vytvořit průběžnou odvětrávací mezeru pod fólií - tzv. tříplášťová střecha (nelze tak aplikovat tepelnou izolaci na celou výšku krokví, problematické řešení nároží a úžlabí, kde je nutné provést průběžnou větrací mezeru).

plošná hmotnost difuzní fólie - určena gramáží fólie od 90 - 270 g/m2, určena počtem vrtev a možnosti pokládky přímo na izolaci nebo bednění.

pevnost difuzní fólie - určena gramáží fólie a její pevností udávanou v Newtonech. Kontaktní fólie jsou navíc některými výrobci povrchově upraveny polyuretanovou upravou (lepší tzv.obepnutí prostupujícího hřebíku,šroubu) a armovány výztužnou mřížkou. Tyto faktory určují pevnost proti přetržení a protažení fólie.

vodotěsnost - schopnost fólie odolat vodnímu sloupci, udáváno ve výšce vodního sloupce H2O.corotop.jpg (3.1 kB)

prodyšnost vodních par - udává schopnost fólie odvést vodní páry z vnitřní strany, udáváno v gramech/m2/ za 24 hod.

UV stabilita - odolnost  fólie vůči slunečnímu záření v nezakrytém stavu, tj. doba od položení fólie do doby jejího zakrytí střěšní krytinou

Nabízíme fólie těchto výrobců Dörken, Tyvek, Juta, Aquatec, Corotop.

doerken-logo.png (1.9 kB)    logo tyvek.jpg (2.4 kB)     juta.png (1.6 kB)corotop logo.jpg (2.3 kB)   

 

 

DOPLŇKY KE STŘEŠNÍM KRYTINÁM

V našem sortimentu nabízíme střešní doplňky a příslušenství střech  jako jsou prostupové tašky, komínky, větrací mřížky, pásy,sněhové zachytávače atd.


hřebenový pás.jpg (3.0 kB)lávka.jpg (3.1 kB)síť proto ptákům.jpg (2.3 kB)


Nabízíme kvalitní doplňky výrobky firem -  ergo logo.jpg (4.0 kB)     hpi logo.png (2.3 kB)

Stránka neobsahuje články...
Stránka neobsahuje články...