Střešní centrum - Asfaltové pásy
Půjčovna
Nabídka nářadí k zapůjčení
Sortiment
Pálené krytiny Betonové krytiny Plastové krytiny Asfaltové šindele Vláknocementová krytina Ocelové velkoformátové krytiny Ocelové maloformátové krytiny Okapové systémy Střešní fólie a doplňky Asfaltové pásy Tabule,svitky,klempířské prvky Střešní okna Světlovody Ventilační turbíny Tepelné izolace Skleníky, zakradní program NOVĚ
Kde nás najdete
Vzorková prodejna
Navštivte nás v naši vzorkové
prodejně v Českém Těšíně,
ulice Lipová 1129
Pondělí − Pátek
07:00 − 16:00

Nabízíme asfaltové pásy předních výrobců, které jsou nabízeny pro řešení plochých střech popřípadě jako ochrana Vaší stavby proti zemní vhkosti.

 

LEHKÉ ASFALTOVÉ PÁSY

Používají se pro provizorní zakrytí střech, jako separační a podkladní pásy pod krytiny. 

 A 330 H - nepískovaná naimpregnovaná strojní lepenka s papírovou nosnou vložkou,pro provizorní zakrytí střech, separační vrstva. A330h.jpg (2.9 kB)Pozor !! - díky papírové nosné vložce vytváří boule - nevhodné pod šindele a střešní skladby.

 

 


R 330 H, R 333 H- často nazývané jako tzv. pískovaná lepenky, strojní lepenky s papírovou nosnou vložkou, oboustranně A3330, r13,r20.jpg (4.3 kB)opatřena vrstvou asfaltu a jemnozrným minerálním posypem provizorní zakrytí střech, pojistný pás pod krytiny. Pozor - často bývá zaměňována s podkladními pásy pod asfaltové šindele se skelnou rohoží typu R 13, V13.

 R 20  - podkladní pásy určené pod krytiny asfaltové šindele, pokladní a pojistné pásy skladeb střech. Mají nosnou vložku ze nenasákavé skelné rohože. Pás je opratřen jemnozrným minerálním posypem. 

 DIFOBAR - Je podkladní pás z odlehčeného bitumenu, nosnou vložkou z polyesteru a polypropylenovým filmem z obou stran. difobar.jpg (2.6 kB)Jednoduchá, rychlá a čistá pokládka. Primárně určený pro šindele, ale také pro ostatní střešní materiály jako jsou tašky, plech, vlnitý plech.

 

OXIDOVANÉ ASFALTOVÉ PÁSY 

Oxidované asfaltové pásy (vyráběné oxidací asfaltové směsi) se používají pro provizorní zakrytí střech,separační, podkladní a parotěsné vrstvy v případě souvství asfaltových pásů plochých střech. Dále se používají ve stavebnictví jako vrstvy proti zemní vlhkosti a jako proti radonová ochrana. Důležitým ukazatelem kvality pásu je typ nosné vložky a tloušťka asfaltové pásu.    

BITAGIT 35 mineral V60 S3,5 - podkladní natavitelný pás s vložkou ze skelné rohože 60 g, pro svou nízkou pevnost není bitagit mineral.jpg (1.3 kB)doporučen jako podkladní pás pro souvrství asfaltových krytin na ploché bedněné střeše, kde ho nelze dostatešně zajistit proti účinkům sání větru. Tento pás není možné kotvit. Doporučen pro natavení jako podkladní pás, jednovrstvá izolace a ochrana stavby proti zemní vhlkosti. Vyráběn je i ve variantě   BITAGIT 40 dekor V60 S4, který je navíc opatřen barevným břidlicovým posypem. Vrchní natavitelný pás.

SKLOBIT 35 mineral G200 S3,5 a SKLOBIT 40 mineral G200 S4 - je Hydroizolační pás z oxidovaného asfaltu s vložkou ze sklobit mineral.jpg (2.3 kB)skelné tkaniny a s povrchovou úpravou minerálním jemnozrnným posypem. Je určen do hydroizolačních souvrství podzemích částí budov proti zemní vlhkosti, proti volně stékající vodě i proti tlakové vodě. Izolační systém se zde navrhuje zpravidla jako dvouvrstvý nebo třívrstvý. V hydroizolačních souvrstvích plochých střech se používá jako podkladní vrstva či mezivrstva s velkou pevností.


PARABIT V S35 V60 S3,5, PARABIT V S40 V60 S4, PARABIT V30 - Asfaltový pás s nosnou vložkou ze skleněné rohože, na parabit.jpg (2.1 kB)horním povrchu pokrytý jemnozrnným posypem a na spodním opatřen spalitelnou folií. je určen jako podkladní vrstva a mezivrstva ve skladbách vícevrstvých vodotěsných izolací střech. Případně mezilehlý pás.

PARABIT G S40 G200 S4, PARABIT G S35 G200 S3,5 - Spodní asfaltový pás nebo parozábrana ve skladbách vícevrstvých vodotěsných izolací střech. Ve skladbách střech se zatěžovacími vrstvami. Je určen do hydroizolačních souvrství podzemích částí budov proti zemní vlhkosti, proti volně stékající vodě i proti tlakové vodě. Izolační systém se zde navrhuje zpravidla jako dvouvrstvý nebo třívrstvý. V hydroizolačních souvrstvích plochých střech se používá jako podkladní vrstva či mezivrstva s velkou pevností.

BITAGIT 35 AL+V60 mineral (radon), BITAGIT 40 AL+V60 mineral (radon), PARABIT AL+V S35, PARABIT AL+V S40 - pás sbitagit al.jpg (2.3 kB) hliníkovou nosnou vložkou použití jako parotesná zábrana a radonová ochrana spodní stavby. 

Na trhu jsou nabízeny různé názvy asfaltových pásů. proto bylo přijato jednotné normativní značení asfaltových pásů. Například pás V60 S35 označuje že pás má polyesterovou nosnou vložku s gramáží 60 g a tloušce 3,5 mm, pás G200 S 40 má skelnou nosnou vložku 200 g a tloušťku 4 mm.Použitá nosná vložka a tloušťka pásu určuje jeho pevnost, jelikož pás je na střeše a ve spodní stavbě namáhám různýma silama. Proto je nutné při výběru asfaltového pásu nutné sledovat právě výše uvedené hodnoty.

 

MODIFIKOVANÉ ASFALTOVÉ PÁSY

Modifikované asfaltové pásy,mají díky své modifikaci (vylepšení) delší životnost a odolnost vůči rozdílným teplotním změnám v naší zeměpisné šířce. Na našem trhu se objevují jak pásy modifikované APP polymery tak i pásy modifikované SBS kaučuky. Na našem trhu převažuje prodej pásů s modifikací SBS pro jejich větší odolnost vůči záporným teplotám.Naopak pásy modifikované APP polymery jsou odolnější oproti SBS pásům vůči vyšším teplotám, tudíž jsou nabízeny převážně v zemích, kde celoroční teplota je vyšší oproti naší zeměpisné šířce (Itálie). Modifikované vrchní pásy jsou nabízeny v tlouškách 4 mm a 5 mm, v gramáži nosných vložek od 180 - 250 g.

 ROZDĚLENÍ :

- modifikované asfaltové pásy podkladní - (bez posypu)  -  jako podkladní pásy určené pro ploché střechy, spodní stavby - PARAELAST (proti radonu), ELASTEK mineral,GLASTEK mineral,ELASTODEK mineral.

- modifikované asfaltové pásy vrchní ( s posypem)  - vrchní pásy s břidlicovým posypem nabízeny v barevných variantách modifikát dekor.jpg (2.9 kB)- PARAELAST, GLASTEK dekor, ELASTEK dekor, ELASTODEK dekor.

 

SPECIÁLNÍ MODIFIKOVANÉ ASFALTOVÉ PÁSY

V rámci zvyšujících se nároků na provádění střešních konstrukcí začali výrobci modifikovných asfaltových pásů výrábět i speciálně upravené pásy pro náročné aplikace a souvrství.

- samolepivé  - v provedení stick, pro urychlení aplikace a tam, kde nelze provést aplikaci pásu natavením plamenem (dřevěné bednění, polystyren). Bitagit, Parabit, Paraelast FIX.

- s integrovanými therm pruhy - ze spodní strany jsou pásy opatřeny therm pruhy, které pomáhají řešit mikroventilaci aicopal 2.jpg (3.3 kB) odvádí tak parciální tlak páry z konstukce a pomáhají zamezit se tak případnému vzniku boulí. Vhodné pro sanace therm systém.jpg (2.8 kB)stávajícíh souvrství staré skladby střechy.  

- protipožární - provedení pásů  tzv. FIRE Broof (T3), s vyšší požární odolností jako součást skladeb střech se zvýšeným požárním rizikem. Do pásů je při výrobě  přidána speciální směr proti hoření a stékání.  

 

logo-kvk-ceska.jpg (1.9 MB)

 

 

 

 

Stránka neobsahuje články...
Stránka neobsahuje články...