Střešní centrum - Krytiny pro šikmé střechy
SLUŽBY
Pokrývačské práce Klempířské práce a dílna Půjčovna nářadí Cenová kalkulace Montáž oken Doprava
Kde nás najdete
Vzorková prodejna
Navštivte nás v naši vzorkové
prodejně v Českém Těšíně,
ulice Lipová 1129
Pondělí − Pátek
07:00 − 16:00

Asfaltové šindele jsou díky vynikajícím technickým vlastnostem a estetické hodnotě schopny uspokojit nejrůznější architektonické požadavky a současně zaručují odolnost vůči atmosférickým vlivům, dlouhou životnost, minimální nároky na údržbu, snadnou a rychlou pokládku. Šindele jsou tvořeny pásy s modifikovanou asfaltovou směsí na bázi polymerů, které dodávají výrobku jeho specifické vlastnosti vyplývající z povahy těchto polymerů v kombinaci s různými typy nosných vložek jako je například netkaná polyesterová textilie zesílená sklem, skelné vlákno, skelná rohož apod.

 

Oxidované asfaltové šindele - vyráběné zahříváním asfaltové hmoty a následnou oxidací.

Modifikované asfaltové šindele - při jejich výrobě jsou do asfaltové směsi přidávány SBS kaučuky. Tato modifikace (vylepšení) má za následek větší odolnost asfaltové směsi při nízkých teplotách a tedy její prodloužení životnosti.

Kvalitu šindelů určuje jejich tloušťka, gramáž a typ použité nosné vložky ( sklelná, polyesterová) , použitá směs (modifikace) a finální povrchová úprava horní vrstvy ( břidlice, keramizovaná směs).

                                                                                                                                                                                                                                                            

KATEPAL

Finská firma KATEPAL patří jednoznačně k nejšpičkovějším světovým výrobcům SBS modifikovaných šindelů a jejich příslušenství. Samotná výroba v KATEPAL OY probíhá už více jak 65. let za nejvyšších požadavků jakosti, přesnosti a vývoje pro udržení ISO 9001.Šindele jsou vyráběny na high-tech zařízeních, výrazně snižujících náklady na výrobu, a tudíž jsou dodávány za ceny oxidovaných šindelů. Vyráběné šindele splňují nejvyšší evropskou normu, EN 544 - třídu kvality I. Tato norma je certifikována nezávislou certifikační společností VTT s celoevropskou autoritou. Pro své šindele a jejich příslušenství má KATEPAL OY uděleny i celoevropské certifikáty ( CE ).

 Šindel KATEPAL je modifikovaný SBS bitumenem, jedná se o trvanlivý materiál s dlouhou životností a vylepšenou odolností proti stárnutí. Vydrží mechanické i chemické poškození. Zkušenosti z profesionálního používání modifikovaného bitumenu ukazují, že vydrží více než dvojnásobek doby ve srovnání s životností krytiny z obyčejného bitumenu. 
Záruka 30 let na šindele za podmínky dodržení montážního návodu, řádného odvětrání střechy a použití SBS modifikované podkladové vrstvy KATEPAL U-EL.

 - fotogalerie střech KATEPAL ... zde 

 

IKO       

Jako jediný evropský výrobce šindelů je IKO schopno získávat a zpracovávat všechny vstupní suroviny ve vlastních zařízeních. Ve všech továrnách proto máme vlastní oxidační zařízení pro nejkvalitnější zpracování asfaltu.IKO vyrábí vlastní rouna ze skelných vláken, která slouží jako nosná vložka pro naše šindele. Tento závod je největším svého druhu na světe.IKO vyrábí a barví vlastní granulát/posyp, který naše barvy udržuje stále atraktivní a odolné proti vyblednutí.IKO šindelové střechy jsou odolné vůči extrémnímu počasí jakéhokoliv druhu. Počínaje polárními teplotami přes tropická vedra, vlhkost či vítr.

- fotogalerie střech IKO ... zde 

 

TEGOLA   

 Firma TEGOLA Bohemia spol. s r.o. působí na českém trhu od roku 1991. Mateřská společnost firma TEGOLA Canadese zaujímá vedoucí postavení v Evropě ve výrobě asfaltových šindelů se 43ti procentním podílem na trhu. Společnost TEGOLA uvedla nový produkt, fotovoltaický šindel TEGOSOLAR, vznikl ve spolupráci TEGOLA Canadese s americkým výrobcem UNISOLAR. 

Možnosti šindele TEGOLA:

Metal Line - krytina s kovovou povrchovou úpravou.
V roce 1993 naše sofistikované výrobní technologie umožnily nové zhodnocení starobylých a prestižních materiálů, kterými jsou ušlechtilé kovy. Vznikly šindele Prestige, které umožňují vizuální provedení "celokovových" střech.

     

Premium Line - Krytina, která svými technickými parametry vyhovuje i těm nejnáročnějším klimatickým podmínkám. Sedm tvarových variant je nabízeno v celkem 45 barevných modifikacích keramizovaného posypu. V průběhu roku 2011 došlo ze strany výrobce k přejmenování části tohoto sortimentu. Původní označení je uvedeno v závorkách. Současně se změnou názvů se změnil i vzhled obalů krytiny.

      

Top Shingle - Ekonomická alternativa k řadě Shingle line. Sortiment zahrnuje 2 tvarové alternativy – klasický obdélníkový tvar a bobrovku. 16 barevných variant umožňuje uspokojit estetické požadavky širokého spektra investorů.

   

 

Eco Roof - Střešní krytina určená zejména pro méně namáhané stavby. Jedná se o cenově nejdostupnější část sortimentu. Je k dispozici ve třech tvarových variantách v celkem dvanácti barevných odstínech. Předností je velmi nízká hmotnost.

 

Stránka neobsahuje články...
Stránka neobsahuje články...