Střešní centrum - Krytiny pro šikmé střechy
Sortiment
Krytiny pro šikmé střechy Krytiny pro ploché střechy Okapové systémy Střešní fólie a doplňky Asfaltové pásy Tabule,svitky,klempířské prvky Prosvětlení střechy Ostatní
Kde nás najdete
Vzorková prodejna
Navštivte nás v naši vzorkové
prodejně v Českém Těšíně,
ulice Lipová 1129
Pondělí − Pátek
07:00 − 16:00

Historie potvrzuje, že betonové tašky lze bez problémů používat déle než 100 let. Již při výrobě kvalita materiálu převyšuje nejen normou stanovené hodnoty, ale také hodnoty jiných materiálů. Na rozdíl od nich se v průběhu doby užívání pevnost betonu ještě zvyšuje. Přitom použití betonových tašek neznamená větší zatížení střechy. Váha je srovnatelná s taškami z pálené hlíny.

celý článek

Před 30-ti až 40-ti lety byl eternit v našich zeměpisných šířkách synonymem pro střešní krytinu. Svou oblibu si střešní krytina z eternitu získala díky některým vyjímečným vlastnostem, kterými převyšova konkurenci z oblasti pálených, později i betonových krytin. Mezi tyto vlastnosti patřila především až čtyřikrát nižší hmotnost, kterou ocenili nejen pokrývači, ale především samotní investoři, kteří ušetřili na materiálu potřebném pro podpůrné střešní konstrukce. Eternit vynikal také dlouhou životností a vysokou funkčností. Projedeme-li se dnes především po našem venkově, nalezneme mnoho střech z eternitu, které asi nejlépe ilustrují odolnost a spolehlivost vláknocementové střešní krytiny - eternitu.

celý článek

Díky povrchovým úpravám engobování a glazování jsou střešní tašky stálobarevné.Časem nedochází ke změně barevnosti a ani tzv. „neoprší“, na rozdíl od barvených střešních tašek z jiných materiálů.Keramické střešní tašky nabízejí nejen dlouhou životnost, trvalou krásu a vynikající užitné vlastnosti, ale znamenají i ekologický přínos pro životní prostředí. Pálená střešní krytina se vyrábí na přírodní bázi, kdy se směs zeminy s příměsí jílu míchá s vodou, suší vzduchem a ekologicky vypaluje v pecích vyhřívaných zemním plynem. Tašky tak nabízejí nejen vysokou pevnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům a chemické zátěži, ale také další výhody páleného materiálu – ekologičnost i prodyšnost.

celý článek
Stránka neobsahuje články...
Stránka neobsahuje články...